Grafik tasarım, iletişim alanında büyük öneme sahip. Ürettiğimiz ürünlerin veya vermek istediğimiz mesajların alıcılarına ulaşması için grafik tasarım hayati bir konumda. Bu durum grafik tasarımcılarının iş imkanlarını oldukça artırıyor.
Grafik tasarımı mezunlarının başlıca çalışma alanlarından bazıları dergi, gazete gibi basılı medya kuruluşları, reklam ajansları, matbaalar.

Bunun yanı sıra firmalar ürünlerinin tasarımını yapmak için grafik tasarımcılara ihtiyaç duyuluyor. Grafik tasarımcılar endüstriyel tasarıma ihtiyacı olan bu firmalarda da çalışabiliyorlar.

Diğer yandan Nişantaşı Üniversitesi gibi bazı üniversiteler Grafik Tasarımı eğitiminde fark yaratıyorlar. Nişantaşı Üniversitesi, iletişimin basım-yayın ağının dışına çıktığını ve internete kaydığını görmüş bir eğitim kurumu.

Nişantaşı Üniversitesi bu nedenle öğrencilerini web tasarımı, animasyon, sayfa tasarımı ve interaktif tasarım konusunda da eğitiyor. Böylece öğrencilere internetin sınırsız dünyasının kapısı açılıyor ve iş alanları genişliyor.

Bunun yanında teori ile uygulamayı birleştiren Nişantaşı Üniversitesi, öğrenciyken iş deneyimi fırsatı sunuyor. Staj imkanları ve sektör ilişkileriyle iş deneyimi kazandıran Nişantaşı Üniversitesi, öğrencisini çağdaşlarının ilerisine taşıyor.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!