Tesadüf eserler müzesi'ne ziyaretçi akını

Sanat Amasra'da; genellikle inşaat kazıları, heyelan, sondaj ile yol çalışmalarında ve balıkçıların ağlarına takılması sonucu "tesadüfen" ortaya çıkan çok sayıda tarihi eser, Amasra Müzesi'nde sergileniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca 3 yıl süren restorasyonun ardından 3 ay önce açılan ve tesadüf..

JOHN BERGER, YAŞAMA VEDA ETTİ.

(5 Kasım 1926, Londra-2 Ocak 2017) İngiliz yazar, sanat eleştirmeni. G. isimli romanı 1972'de Man Booker Ödülü'nü kazanmıştır.John Berger, mesleki kariyerine ressam olarak başladı. 1940'lı yılların sonlarına doğru Londra'da birçok sergiye katıldı. 1948-1955 yılları arasında sanat eleştirmenliğinin yanı sıra, resim dersleri de ve..

Giovanni Scognamillo hayatını kaybetti

Yazar, sinema tarihçisi, araştırmacı, eleştirmen, çevirmen Giovanni Scognamillo, 87 yaşında hayatını kaybetti. İstanbullu Rum bir anne ile yine İstanbul doğumlu İtalyan babanın çocuğu olarak 1929'da İstanbul'da doğdu. 1948-61 yıllarında başta İtalyan ve Fransız basını olmak üzere yabancı basında, 1961'den sonra ise T..

Resmin Ozanı Fikret Otyam Artık Ebedi Bir Çınar Oldu

Böbrek yetmezliği nedeniyle uzun süredir tedavi gören 89 yaşındaki ressam, gazeteci- yazar Fikret Otyam, önceki akşam Antalya’da yaşamını yitirdi. Ocak ayında diyalize girdiği sırada mide kanaması geçiren ve hastanede 2 kez duran kalbi çalıştırılan Otyam, bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu edilmişti. Soner ÖZCAN / GAZET..

Antalya’da Piyano Susacak, Sinema Konuşacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yılın en büyük iki sanatsal organizasyonu birleştirdi. Bu yıl 16′ncı kez sanatseverle buluşacak Uluslararası Piyano Festivali’nin tarihi, kasım ayından ekim’e çekildi.   18 Ekim’de Piyano Festivali biterken, sinemaseverlerin heyecanla beklediği 52′nci Antalya Altın Portakal Fil..

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!