Antalya Büyükşehir Belediyesi, yılın en büyük iki sanatsal organizasyonu birleştirdi. Bu yıl 16′ncı kez sanatseverle buluşacak Uluslararası Piyano Festivali’nin tarihi, kasım ayından ekim’e çekildi.
 

18 Ekim’de Piyano Festivali biterken, sinemaseverlerin heyecanla beklediği 52′nci Antalya Altın Portakal Film Festivali başlayacak.

Antalya’da Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen kentin en önemli iki sanatsal organizasyonu Uluslararası Piyano Festivali ve Altın Portakal Film Festivali birleştirildi. Büyükşehir, bu yıl 16′ncısı düzenlenecek piyano festivalinin geleneksel tarihi kasım ayında değişikliğe gitti. Festival bu yıl 26 Eylül’de başlayacak ve 18 Ekim’de sona erecek. Piyano festivalinin hemen ardından Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali başlayacak. 18 Ekim’de 52′nci kez sinemaseverle buluşacak festival 24 Ekim’de sona erecek.

İHALEYE ÇIKILDI

Büyükşehir, iki sanatsal organizasyon için tek ihaleye çıktı. 31 Ağustos’ta yapılacak ihale kapsamında Altın Portakal Film Festival için 800′ü yurtiçi, 600′ü yurtdışı gidiş- dönüş uçak bileti alınacak. Ayrıca 17 ya da 18 Ekim günü İstanbul- Antalya ve 25 Ekim günü Antalya- İstanbul arasında uçacak, yolcu kapasitesi 169 ile 259 arasında uçak kiralanacak. 9 gün süreyle 50 VIP minibüs, 30 binek otomobil, festival sürecinde farklı günlerde çalıştırılmak üzere 40 otobüs şoförü, 110 minibüs şoförü ve festival kortejinde kullanılmak üzere şoförüyle birlikte 30 araç kiralanacak.

Festivalin organizasyon ofisinde 14 Eylül- 31 Ekim tarihleri arasında 25 kişiyle birlikte 10 şoför çalışacak. Ofis, festival konuklarının ulaşım ve konaklama operasyonlarının planlanması, festival konuklarıyla iletişim, uçuş planlarının netleştirilmesi, festivalle ilgili tüm davetiyelerin İstanbul’daki muhataplarına ulaştırılmasıyla sorumlu olacak. Organizasyon ofisinde proje sorumlusu olarak görevlendirilecek 10 kişiye 1201 lira olan brüt asgari ücretin yüzde 300 fazlası, proje asistanı olarak çalışacak 10 kişiye yine brüt asgari ücretin yüzde 200, ofis personeli olarak çalışacak 5 kişiye ise yüzde 100 fazlası ödenecek. Ofiste şoför olarak işe başlayacaklara ise brüt asgari ücretten yüzde 35 fazla ödeme yapılacak.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!